PS VR2 çıkış tarihi ve satış fiyatı belli oldu

[ad_1]

Sony tarafından açıklanan PS VR2 çıkış tarihi ve satış fiyatı üzecek türden. Almaya pek gücümüz yetmeyecekmiş gibi görünüyor.

Sony, bloğunda yayınladığı bir içerik ile PS VR2 çıkış tarihi ve satış fiyatını duyurdu. 22 Şubat 2023’te resmi olarak satışa sunulacak olan ürünün satış fiyatı da 549,99 USD olarak belirlenmiş. Yaklaşık 10.250 Türk lirası gibi bir fiyata karşılık gelen bu rakam, vergiler ve ithalatçı firma kârı ile 20.000 liraya yakın bir tutara satılacağını gösteriyor.

PS VR2 çıkış tarihi ve satış fiyatı açıklandı

PlayStation 4 için çıkan VR cihazı o dönemde cihaz ile aynı fiyata satılıyordı. Şu an için ülkemizde PlayStation 5 konsolunun resmi satış fiyatının 11.200 TL ve 13.200 TL olsa da piyasada bulunmadığı için Trendyol ya da Hepsiburada gibi yerlerde yaklaşık 16bin ile 20bin arasında bir fiyattan satılıyor. İki cihazın birbirine yakın rakamlar üzerinden satılacağını ön görürsek PS VR2 satış fiyatı da o aralıkta olacaktır.

PS VR2 çıkış tarihi ve satış fiyatı açıklandı

İki farklı sürüm olarak piyasaya çıkacak olan cihazın normal sürümü dışında bir de Horizon Call of the Mountain paketi sunulacak. Bu paketin fiyatı, standart sürüme göre daha pahalı ve 599,99 USD olarak geçiyor.

PS VR2 15 Kasım’da ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da çevrimiçi ön siparişe açılacak. Diğer pazarlarda ise mağazalar üzerinden ön sipariş verilebilecek.

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir