Teknoloji

Elon Musk Twitter Mavi tik için 20 dolar ücret isteyecek

[ad_1]

Elon Musk Twitter mavi tik için ücret isteyecek. Musk’ın, çalışanları, bu sistemi 7 Kasım’a kadar yetiştiremezlerse kovmakla tehdit ettiği iddia edildi.

Elon Musk Twitter Mavi tik için 20 dolarlık bir ücret istemeyi planlıyor. The Verge’ün haberine göre Musk, sistem üzerine çalışan departman çalışanlarından, bu özelliği 7 Kasım’a kadar yetiştirmelerini bekliyor. Musk’ın, sistem yetişmezse çalışanları kovmakla tehdit ettiği iddia edildi.

Elon Musk Twitter Mavi tik için aylık 20 dolar alacak

Twitter’ın “Twitter Blue” sistemi, bir nevi “Twitter Premium” gibi düşünülebilir. Twitter’ın uzun yıllardır en çok istenen özelliği olan “düzenleme butonu” şimdilik bu sisteme özel. Twitter, bu sisteme üye olanlara, gelecek güncellemelere erken erişim de sağlıyor.Twitter Blue şimdlik ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da geçerli bir sistem ve aylık 5 dolar ücret karşılığında kullanılabiliyor.

Elon Musk Twitter Mavi tik

Ancak Musk’ın, Twitter kullanıcılarının “doğrulandıklarını” gösteren “Twitter Mavi tik” özelliğini de bu üyeliğe dahil etmeyi planladığı ifade edilyor. Bunun olması durumunda, hali hazırda doğrulanmış hesabı olan Twitter kullanıcıları 3 ay içerisinde sisteme üye olmak zorunda kalacaklar, öbür türlü “mavi tik”leri silinecek. Twitter Blue’nun, bir noktada tüm Twitter kullanıcılarına açılacağı kesin. Bu durumda, mavi tik almayı başarmış kullanıcıların ayrıca aylık ücret ödemeleri gerekecek. Elon Musk’ın Twitter’daki bot hesaplara savaş açtığı uzun süredir biliniyor. 

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir