Dünyanın en pahalı ekran kartı Kara Cuma’da ne kadar oldu?

[ad_1]

Kara Cuma indirimleri gelmişken bir çok üründe de hatırı sayılır indirimler oluyor. Peki dünyanın en pahalı ekran kartı için yapılan indirim ne kadar?

İster pandeminin yarattığı çip krizi deyin, ister savaşın sonucu deyin kimi ekran kartlarının fiyatı hayallerimizi bile süslemesini engelliyor. Kara Cuma indirimlerinde dünyanın en pahalı ekran kartı da indirime girdi. Sadece indirim için elde edilen rakamın 210bin lira civarında olduğunu düşünürsek, kartı alabilmek için kaç tane böbrek satmak gerekltiğini hesaplamak çok zor olacak.

Dünyanın en pahalı ekran kartı Kara Cuma’da 210bin lira fiyat indirimine girdi

Şaka gibi görünse de böyle bir ekran kartı var. Dell tarafından üretilen “NVIDIA Ampere A100, PCIe, 300W, 80GB Passive, Double Wide, Full Height GPU Customer Install” ekran kartı özel müşteriler için üretilmiş olsa da fiyatı dudak uçuklatıyor. 38.242,79 £ fiyat etiketi (850bin TL) Kara Cuma ile birlikte 23.423,71 £ (517bin TL) indirilmiş durumda. Ancak üzücü bir haberimiz var buna %20’lik vergi dahil değil. Vergisi ile birlikte 28.108,45 £’a (621bin TL) satılan ürünün hayalini kurmak pek kolay olmayacaktır.

Dünyanın en pahalı ekran kartı

Dell tarafından satılan ürün, indirimler boyunca hiç satıldı mı bilmiyoruz ancak firma tarafından yapılan açıklamada kartın, yüksek işlem gücüne ihtiyaç duyan bilim adamları, sanatçılar, endüstriyel tasarımlar için uygun olacağı belirtilmiş.

NVIDIA Ampere A100 üzerine kurgulanmış kart, PCIe veri yolu ile 80GB veri trafiği sağlamayı garanti ediyor. Böyle bir kartın oyun performansını deneyebilmeyi çok istesek de ülkemizde satışta dahi olacağından emin değiliz.

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir