400bin Euro’luk partiye sadece altı kişi katıldı

[ad_1]

Metaverse bir doldurmadan mı ibaret? Yoksa dolandırıcılık için bir yöntem mi? 400bin Euro’luk partiye katılanların sayısı hayal kırıklığı yarattı.

AB Komisyonu tarafından, Metaverse’ü desteklemek ve gençlerin ilgisini çekmek için nerede ise 400bin Euro harcanarak organize edilen Globat Gateaway Gala partisine sadece altı kişi katıldı.

400bin Euro’luk parti fiyaskosu

Devex muhabiri Vince Chadwick‘in de katıldığı tropikal bir kumsalda gerçekleşen parti dün gerçekleşti. Muhabirin açıklamasına göre partiye katılan altı kişi de oldukça şaşkın bir şekilde neler olup bittiğini anlamaya çalışırken birkaç gerekesiz muhabbetin ardından tek başına kalmış.

400bin Euro'luk parti fiyaskosu

Partide etkinlik alanında bir müzik grubu sahne alıyor gibi görünmesine rağmen bir DJ’in çaldığı müzik de ortamın ne kadar özensiz olarak hazırlandığının en büyük göstergesi.

Aklımıza direkt “bu partinin ne amaçla yapıldığı” sorusu takıllıyor. Zira katılımın böylesine düşük olması, Metaverse’ün şu an için bir fiyaskodan öteye gidemediğinin en büyük kanıtı. Buna yapılan yatırımlar insanın sosyal doğasına da aykırı olduğu için pek de ilgi çekmediğini düşündürüyor.

Ekim ortasında tanıtılan partinin sosyal medya reklamının kendi çalışanları tarafından  bile pek de etkileyici bulunmadığını söyleyen Chadwick, “bu deneyimi oldukça yapmacık bulduğunu” da sözlerine ekliyor.

Metaverse dünyası tehlikelerle dolu. Bu parti de aslında yatırımcılarına ne kadar büyük paralar kaybettirdiğinin en önemli ispatlarından biri. Henüz erken aşamada olsa da ilerleyen dönemler için bize bilgi verebilecek bu tarz girişimleri zaman içinde göreceğiz.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir