Uragun, Roguelike türüne dönüşüyor

[ad_1]

Varşova merkezli bağımsız stüdyo Kool2Play tarafından geliştirilen bilimkurgu shooter oyunu Uragun, Roguelike türüne dönüşüyor.

Futüristik bir dünyada geçen ve izometrik kamera açısıyla dikkat çeken bilim kurgu türündeki aksiyon shooter oyunu Uragun, Roguelike türüne dönüş yapıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre Mech savaşları üzerine kurulu olan ve geçtiğimiz aylarda erken erişime çıkan Uragun, tekrar oynanabilirliğinin arttırılması için tarzında önemli bir değişikliğe gidiliyor. Yapılan açıklama ve oyunun detayları şu şekilde;

Uragun, Roguelike oynanışa sahip oluyor

Şu anda Steam’de %92 oranında olumlu incelemesi bulunan Uragun için oyuncular, sıkı ve tatmin edici mücadelenin tadını çıkartsalar da yaptıkları geri bildirimlerde daha derin ve tekrar oynanabilir bir mekaniği arzuladıklarını işaret ettiler. Benzer bir değişikliği kendi içinde bir süredir planlayan Kool2Play bu geri bildirimlerle, Uragun’un yeni bir sürümü üzerinde çalışmaya başladı.

Uragun, Roguelike türüne dönüşüyor

Oyuncuların Uragun hakkında övdüğü her şey aynı kalacak: pürüzsüz üstten görünümlü shooter keyfi, zorlu ancak dengeli karşılaşmalar, çarpıcı ortamlar ve komik yapay zekâ sohbeti. O zaman oyunda neler değişecek?

  • Permadeath. Oyuncunun Mech’i yok edildiğinde, tamamen yeni bir oyuna başlamak zorunda kalacak. Toplanan öğelerin çoğu (silahlar, modlar, genişletme kartuşları, vs.) kaybolacak.
  • Rastgele dünya haritası. Oyuncular her zaman farklı bir dizi görev ve ödüllerle karşılaşacaklar. Her yenilgiden sonra şeytani yapay zekâ, seyahat rotalarını yeniden yapılandıracak, böylece aynı bölgede geçen yolculuk her zaman için farklı bir tecrübe yaşatacak.
  • Kalıcı ilerleme. Öldükten sonra birçok eşya kaybedilecek olsa da oyuncunun her oyun seansında bulabileceği kalıcı kaynakları harcaması ve makine ordularına karşı şanslarını artırması için bir beceri ağacı olacak. Bu da oyunculara Uragun’undaki savaşlarda ustalaşmaları için yardımcı olacaktır.
  • Yenilenen karakter build sistemi. Yeni yapıya uyum sağlamak ve aynı zamanda oyunu daha derin ve eğlenceli hale getirmek için stüdyo, oyuncuların Mech’leri için daha çeşitli ve ölümcül build’ler oluşturabilmeleri adına toplanabilecek donanım türlerini genişletecek.

Uragun, Roguelike türüne dönüşüyor

Ancak ekibin üzerinde çalıştığı tek şey yeni roguelike yapısı değil. Kool2Play, Erken Erişim lansmanından bu yana Uragun üzerinde çalışıyor- motoru güncellemek ve gelecekte oyunun performansını önemli ölçüde iyileştirmesi gereken yönleri ele almak gibi bazı teknik altyapı çalışmaları yapıyor. Ayrıca birçok yeni içerik de yapım aşamasında ve bir sonraki güncelleme ile oyuna eklenecek.

  • Yeni bölge: Nairobi’s Underground. Kenya’nın başkenti hiper gelişmiş bir teknolojik metropol haline geldi. İklim krizi nedeniyle giderek daha az yaşanabilir yüzeyinin altında, sonsuz tünel ve tesislerden oluşan labirent inşa edildi. Mech’imizin yolculuğu bizi bir zamanlar bir devrimin evi olan ve ardından yapay zekanın yozlaşmasına karşı direniş için bir saklanma yerine dönüşen bu bölgeye götürecek. Ancak eklentiler sadece görselle sınırlanmayacak. Nairobi’nin yeraltı şehrinde, diğer bölgelerde görülmeyen saldırı ve hareket kalıplarına sahip yeni düşman türleri bulunacak. Arenaların şekli ve boyutları da oyunu desteklemek için farklılıklar gösterecek.
  • Daha fazla düşman türü. Yapımcı ekip, bölgeler arasındaki düşman çeşitliğini mümkün olduğunca zorlamak istiyor. Bu sebeple mevcut düşman birimlerinin bölge dağılımları yeniden oluşturuyor. Birçoğunu yalnızca bir bölgeye özel yaparken, aynı zamanda mevcut düşmanların yeni varyantlarıyla birlikte tamamen yeni düşmanlar da geliştiriliyor. Yeni saldırı türleri, yeni hareket biçimleri… hepsi oyuncuların ilginç ve çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmasını sağlamak için.
  • Silahlar, Modlar, Isı Saldırıları ve çok daha fazlası. Roguelite yapısını desteklemek ve her oyunu gerçekten benzersiz kılmak için birçok yeni silah ve geliştirmeler geliyor. Tüm bu öğeler bir araya geldiğinde yüksek çeşitlilikte oyun tarzlarını destekleyecekler.

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir