PES’in içinden geçen Konami yeni bir spor oyunu yapıyor

[ad_1]

Yıllara meydan okuyan PES serisinin fişini çeken ve eFooball ile beklediğini bulamayan Konami yeni bir spor oyunu geliştirdiklerini açıkladı.

Konami bildiğiniz gibi PES (Winning Eleven) serisi ile neredeyse 25 yılı aşkın bir süredir yoluna devam etse de geçtiğimiz dönemlerde önemli kararlar almış ve bir nevi seriyi gömerek eFootball ile yola devam edileceğini açıklamıştı. Açıkçası serinin son oyunu güncelleme almaya devam etse de beklediğimizi bulamamış ve ilk çıktığı dönem büyük eleştiriler almasına şahit olmuştuk. İşte tabir-i caiz ise PES serisinin içinden geçen Konami, yeni bir spor branşına daha el atmaya hazırlanıyor.

Konami futboldan sonra beysbol oyunu da yapacak

PES'in içinden geçen Konami yeni bir spor oyunu yapıyor

Yapılan açıklamaya göre Konami ile Dünya Beysbol ve Softbol Konfederasyonu (WBSC) arasında özel bir iş birliğine imza atıldı. 20 Temmuz’da yapılan bu anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı fakat yapılan bu anlaşmanın sonucunda Konami’nin bir beysbol oyunu yapacağı belirtildi. Diğer taraftan oyunla ilgili “küresel bir espor” girişimi ifadelerinin kullanılması aslında hangi alana yöneleceklerini de kesin bir dil ile göstermiş oldu diyebiliriz.

Açıkçası Konami’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyor ama önce elindeki spor oyununu rayına oturtmasını bekliyoruz diyebiliriz. Diğer taraftan beysbol sporunun Amerika’da olduğu gibi Japonya’da da oldukça popüler olduğunu da göz önüne almamız gerekiyor. Peki siz Konami’nin bu yeni spor oyunu ve PES serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir