Oyun

Microsoft’un Xbox Live Gold aboneliğinizin yerini alacak yeni bir Game Pass planı

[ad_1]
Microsoft, Pazartesi günü Xbox Live Gold’u yeni bir Game Pass planıyla değiştireceğini duyurdu. 14 Eylül’den itibaren Xbox Live Gold, Xbox Game Pass Core’a dönüşecek. Yeni hizmet aylık 10 dolar veya yıllık 60 dolar olacak, Xbox Live Gold ile aynı fiyat. Game Pass Core, üye indirimleri ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlara erişimi içerecek, ancak Xbox Live Gold gibi ücretsiz aylık oyunlar olmayacak. Bunun yerine, Xbox Game Pass Core, 25 oyunluk bir kütüphane ile gelecek ve yılda iki ila üç kez yeni başlıklar ekleyecektir.

Microsoft, hizmet için zaten 19 başlık duyurdu, bunlar arasında Halo 5: Guardians, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 4 bulunuyor ve daha fazlası ileride duyurulacak.

Game Pass, Xbox sahiplerinin tek bir sabit ücret karşılığında oyun kütüphanesini oynamasını sağlayan bir abonelik hizmetidir, aylık, üç aylık, yıllık veya hatta Xbox donanım satın alma fiyatının bir parçası olarak faturalandırılır. Game Pass Core, abonelik hizmetinin yeni temel seviyesi olacak ve Console, PC ve Ultimate planlarına katılacak.

Mevcut Xbox Gold üyelerinin abonelikleri otomatik olarak 14 Eylül’de Xbox Game Pass Core’a taşınacak, ancak Games with Gold, 1 Eylül’de sona erecek. O noktadan sonra, hizmetten indirilen yalnızca Xbox 360 oyunları ücretsiz olarak kütüphanenizde kalacak. Xbox One oyunlarını oynamaya devam etmek için Game Pass Core veya Ultimate aboneliği gerekecektir.

Yeni Xbox Game Pass Core teklifi, Microsoft’un daha kapsamlı Game Pass Ultimate aboneliğinde fiyatları artırdığı bir dönemde geliyor. Game Pass Ultimate, PC ve Xbox X konsolunda yüzlerce oyun içeren bir kütüphaneyi içerir ve 6 Temmuz’da yeni üyeler için aylık 15 dolardan aylık 17 dolara yükseldi. Hizmeti zaten kullanan kişiler, faturalarında 13 Ağustos’ta aynı artışı görecekler.

Jerret West, Microsoft oyunun kurumsal başkan yardımcısı Pazartesi günü yaptığı bir blog gönderisinde “En etkileyici kataloğun cevabının Xbox Game Pass kataloğumuzdan seçili başlıkları değerlendirmek olduğunu bulduk.” dedi. “Xbox Series X|S ve Xbox One konsollarında oynamak isteyen herkes için Xbox Game Studios, Bethesda ve içerik ortaklarımızın 25’ten fazla başlıktan oluşan başlatma koleksiyonumuz herkes için bir şey sunacak.”

Başlatmada onaylanmış başlıklar şunlardır:
– Among Us
– Descenders
– Dishonored 2
– Doom Eternal
– Fable Anniversary
– Fallout 4
– Fallout 76
– Forza Horizon 4
– Gears 5
– Grounded
– Halo 5: Guardians
– Halo Wars 2
– Hellblade: Senua’s Sacrifice
– Human Fall Flat
– Inside
– Ori and the Will of the Wisps
– Psychonauts 2
– State of Decay 2
– The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir