Oyun

Marvel’s Spider-Man Remastered sistem gereksinimleri ve daha fazlası açıklandı

[ad_1]

Sony, Spider-Man Remastered’ın PC versiyonunun özelliklerini detaylandırırken minimum gereksinimleri de açıklayan yeni bir fragman yayınladı.

Birkaç yıl önce, PlayStation’a özel bir oyun olan Marvel’s Spider-Man PS4’ün özel oyunlarından birisiydi. Ancak Sony son zamanlarda PlayStation özel oyunlarından birçoğunu PC için çıkarıyor. Ayrıca, Spider-Man Remastered PC’ye gelen tek Spider-Man oyunu değil. Spider-Man: Miles Morales de bu yıl içerisinde çıkış yapacak. Sony ise, gün içerisinde Marvel’s Spider-Man Remastered PC sistem gereksinimleri ve daha fazlasını açıkladı.

Sony, önümüzdeki ay çıkacak olan Marvel’s Spider-Man’in PC özelliklerini onayladı

Insomniac Games teknoloji direktörü Mike Fitzgerald, aşağıdaki videoda gördüğünüz özelliklerin yazdığı ve detaylandırıldığı PlayStation Blog gönderisinde detayları belirtti.

Marvel’s Spider-Man Remastered PC versiyonunda bulunan yeni grafik özelliklerine de değinen blog yazısında, PC platformuna hayret uyandırmak ve çeşitli donanım özelliklerine sahip PC kullanıcılarına kapsamlı yeni teknik araçlar sunmak olduğu belirtilmiş. Bunlardan bazıları ise şu şekilde açıklanmış:

 • Işın izlemeli yansımalar, ışın izleme destekli ekran kartlarına sahip olanlar için oyun genelinde mevcut. Yansımaların, çeşitli kalite seviyelerine sahip olduğu da belirtiliyor. 
 • NVIDIA DLSS, GeForce RTX GPU’larda bulunan özel Tensor Core AI işlemcileri kullanılarak grafik performansını artırıyor ve kayıpsız görüntü kalitesiyle kare hızlarını artırıyor.
 • NVIDIA DLAA (Deep Learning Anti-Aliasing), daha yüksek düzeyde görüntü kalitesi isteyen GeForce RTX oyuncuları için yapay zeka tabanlı bir kenar yumuşatma modu. 
 • Ultra geniş 21:9, panoramik 32:9 ve NVIDIA Surround gibi çoklu monitör kullanımları da dahil olmak üzere çok çeşitli görüntü oranlarını da destekliyor. Üç monitörünüz varsa gösterişli duracağı da belirtilmiş. 

Marvel’s Spider-Man Remastered PC sistem gereksinimleri

Marvel's Spider-Man Remastered sistem gereksinimleri ve detaylar

Blog gönderisinde yayınlanan görselde minimum sistem gereksinimleri için GTX 950 ve i3 4. nesil bir işlemcinin yeterli olabileceğini görmekteyiz. Önerilen sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM ve GTX 1060 gibi günümüz için yeterli ve ülkemizde de kullanıcı sayısı oldukça fazla olan bir ekran kartını görmekteyiz. En iyi görüntü ayarlarını isteyenler için 32 GB RAM, güçlü ekran kartı ve RTX 3080 gibi bir ekran kartına ve güçlü de işlemcilere sahip olmanız gerekiyor.

Marvel’s Spider-Man Remastered minimum sistem gereksinimleri:

 • İşlemci: Intel Core i3-4160 ya da AMD dengi
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 950 ya da AMD dengi
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Depolama: 75 GB HDD

Marvel’s Spider-Man Remastered önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşlemci: Intel Core i5-4670 ya da AMD dengi
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB veya AMD Radeon RX 580
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Depolama: 75 GB HDD

Sony’nin geçen yıl satın aldığı Nixxes tarafından geliştirilen Spider-Man Remastered, 12 Ağustos 2022’de PC için çıkacak. Ön siparişler, Steam ve Epic Games Store mağazasında yer alıyor. Steam ve Epic Games Store üzerinde 499 TL fiyat etiketiyle satılmakta.

Ayrıca, oyunu ön siparişten alanlar için Spider-Drone aygıtı, harcayacakları 5 beceri puanına ek olarak Iron Spider Suit, Spider-Punk Suit ve Velocity Suit için erkenden kilidi açabilecekler. 

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir