FIFA 23 Türkiye fiyatı bütçeleri zorlayacak

[ad_1]

FIFA 23 Türkiye fiyatı da belli oldu ve özellikle PlayStation tarafında ocak batıracak türden olmuş diyebiliriz. Tarlaları satmanın vakti gelmiş.

FIFA 23 Türkiye fiyatı belli oldu ve özellikle konsol tarafında dudak uçuklatıyor. Ülkemizde ortalama bir ev kirasının yarısı, bazı yerlerde de yarısından biraz daha düşük bir ücrete tekabül eden EA’in yeni futbol oyunu, mağaza vitrininde duruşuyla bizi üzdü diyebiliriz. 

FIFA 23 Türkiye fiyatı evlere şenlik

Serinin FIFA adıyla çıkacak son oyununda, EA son güzelliğini de yapmış. Kadın futbol takımlarının ve Hypermotion 2 gibi birçok yeni özelliğin bizi karşılayacağı serinin yeni oyunu, an itibariyle PlayStation Store üzerinde satışa çıkmış durumda. Ancak FIFA 23 Türkiye fiyatı standart sürümde PS5 için 800,00 ve PS4 için 700,00 Türk Lirası olacak şekilde karşımıza çıkıyor. Eğer serinin hayranıysanız ve Ultimate sürümünü satın almak istiyorsanız, 1.000 Türk Lirası kadar parayı gözden çıkartmanız gerekecek.

FIFA 23 Türkiye fiyatı bütçeleri zorlayacak

Oyunun PC sürümü için de durum pek farklı değil. Konsola göre nispeten daha uygun olsa da orada da fiyatlar uçmuş durumda. Oyunun PS4 sürümüyle aynı fiyattan satılan PC Standart sürümü 699,00 TL fiyat etiketiyle vitrinlerde yer alırken Ultimate sürümü konsola nazaran biraz daha ucuz olarak karşımıza çıkıyor. Epic Games Store ve Steam üzerinde oyunun en yüksek sürümü 899,00 TL fiyatıyla satılıyor.

FIFA 23 bu yıl karşımıza ilk kez milli takımlar dışında kadın futbol takımlarını da çıkaracak. Aynı zamanda Hypermotion 2 teknolojisi ile hiç olmadığı kadar gerçekçi animasyonlar ve oynanış deneyimi vaat ediyor. Tabi bunu çıktıktan sonra daha net göreceğiz, şayet bütçemizi ayarlamayı başarabilirsek… Ayrıca Nintendo Switch sürümü de oyunun birçok yeni özelliğinden mahrum kalıyor. İlgili yazımızı hemen alttaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir