Diablo 4 çıkış tarihi sızdırıldı

[ad_1]

Blizzard’ın uzun süredir beklediğimiz oyunu Diablo 4 çıkış tarihi Microsoft tarafından sızdırıldı. Oyunun çıkışı çok yakın.

Diablo 4, 2019 yılında gerçekleşen Blizzcon’da ortaya çıkmıştı. O günden bu yana yapım hakkında çok fazla bilgi açığa çıkmadı. Ta ki Microsoft’un satış sayfasında yer alana kadar. Sayfada yer alan bilgiye göre Diablo 4 çıkış tarihi 5 Haziran 2023 olarak belirlenmiş.

Diablo 4 çıkış tarihi 5 Haziran 2023

Blizzard’ın en önemli başlıklarından biri olan Diablo serisi duyurulduğunda biz dahil bir çok oyunsever oldukça heyecanlandı. Zira serinin bir önceki oyununun büyük başarısızlığı oyun severleri bir sonraki yapımı heyecanla beklemelerine sebep olmuştu. Duyuru ile birlikte hepimizi bir heyecan da kapladı.

Diablo 4 çıkış tarihi 5 Haziran 2023

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgilerden oyunun daha çok Diablo 3’ün yenilenmiş bir versiyonu gibi görsek de birçoğumuz hala Lord of Destruction’ın halefini bekliyoruz. Oyuncuları bir arada yol almaya itebilecek ve oyuniçi ticaretin daha güçlü olabileceği bir yapım en büyük beklentimiz.

Ne yazık ki bugüne kadar çıkan bilgiler bu yönde bir geliştirme olduğunu göstermiyor. Diablo 4 bir önceki oyunun biraz daha süslenerek, mikro ödemelere odaklanmış bir yapım olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Ayrıca çevrimdışı bir oyundeneyimi sunmayacak olması da ayrı bir hayal kırıklığı. Zira internetin olmadığı ortamlarda da maceramıza devam edebilmek oyunun sürekliliğini sağlayan etkenlerden biriydi.

Firmanın son yıllarda başından geçen skandallar, ortaklıklar oyuncuların yoğun tepkisini çekmiş ve eski Blizzard’dan oldukça uzak olduğu izlenimini uyandırmıştı. Bakalım firma yeni oyunu ile yeniden oyuncuların ilgisini toplayabilecek mi?

Diablo 4 çıkış tarihi yaklaştıkça bu sorularımız ve şüphelerimizin de cevap bulacağına inanıyoruz.

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir