Twitter’ın Mavi Tik İçin İsteyeceği Yeni Ücret Ortaya Çıktı

[ad_1]

The Information tarafından elde edilen bilgilere göre Twitter, Apple kullanıcılarından ‘paralı mavi tik’ için daha fazla para isteyecek. Bunun nedeni, App Store’un her alışverişten aldığı %30’luk komisyon.

Elon Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarını azalttığından yakınarak şirkete karşı sert açıklamalarda bulunmuştu. Fakat %30’luk komisyon ile başlayan bu tartışmalar, Musk ve CEO Tim Cook’un görüşmesinden hemen sonra sona ermişti.

Görüşmeye dair detaylar bilinmiyorken, bugün ortaya yeni bir iddia atıldı. The Information’ın birincil kaynaklardan aldığını iddia ettiği bilgiye göre Twitter, App Store’un aldığı %30’luk komisyonu doğrudan kullanıcılara ödetecek.

iPhone kullanıcıları, paralı mavi tik için daha fazla para ödeyecek

ttwitter app store

Daha önce 7,99 dolardan satışa sunulan Twitter aboneliği, bu plan gerçekleşirse Apple kullanıcıları için en az 10,38 dolar olacak. Öte yandan Twitter, kaynaklara göre bu parayı yuvarlayarak 11 dolara sabitleme kararı da alabilir.

Durum böyleyse Apple ve Elon Musk’ın arası gerçekten iyi mi?

Bu soru hakkında cevap vermek oldukça zor. Zira görüşmenin ardından gelen tek resmi açıklama Elon Musk’ın açıklamasıydı. Musk, görüşmenin iyi bir görüşme olduğunu söylemiş, Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasının bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade etmişti:

Ayrıca Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi sürdüreceğini de paylaşmıştı. Fakat komisyon tartışmaları, görünüşe göre şu an halen çözülemedi. Bakalım Apple ve Elon Musk ikilisi, önümüzdeki günlerde başka nelerle gündeme gelecek…

Kaynak :
https://www.theinformation.com/articles/twitter-to-change-blue-pricing-after-apple-spat


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir