Eğlence

Blackpink Yılın Eğlendireni

[ad_1]
CNN tarafından sunulan habere göre, küresel pop fenomeni olan Blackpink, Time dergisi tarafından 2022 Yılın Eğlendirici Sanatçısı olarak seçildi. Bu, dörtlü grubun bu unvanı alan ikinci K-pop sanatçısı olduğu anlamına geliyor. İlk sanatçı ise BTS idi.

YG Entertainment tarafından seçilen Jennie, Jisoo, Lisa ve Rosé’den oluşan bu dörtlü, 2016 yılındaki çıkışlarından kısa bir süre sonra uluslararası üne kavuştu. İlk LP’leri olan “The Album”, 2020 yılında piyasaya sürülmesinin ardından bir aydan kısa sürede bir milyondan fazla kopya sattı.

Time dergisi tarafından verilen Yılın Eğlendirici Sanatçısı ödülüyle ilgili bir röportajda grup, 2019 yılında Coachella’da çalmaktan bu yılın başlarında VMAs’da “Pink Venom” performansına kadar olan yolculuklarını yeniden hatırlattı. Rapper Jennie, “Süper kadınlar gibi görünebilmek için çok çalıştık. Sonunda, biz de normal kızlarız.” dedi.

Başarıları ve beraberinde gelen baskılar hakkında konuşan Jennie, grup olarak kalpten performans sergilediklerini söyledi. “Eğer bunu iş olarak düşünürsek, bunu yapamayız.” diye ekledi.

Grubun küresel başarısının bir kısmı, farklı kültürlerden gelmelerinden kaynaklansa da. Yeni Zelanda’da doğan ve Avustralya’da büyüyen şarkıcı Rosé, bunun stüdyoda bir artı olduğunu söyledi. Jennie Güney Kore’de doğdu ancak Yeni Zelanda’da büyüdü, dansçı Lisa Taylandlıdır. Şarkıcı Jisoo ise grupta Güney Kore’de doğan ve büyüyen tek kişidir.

Blackpink şu anda “Born Pink” dünya turunun bir parçası olarak yıl sonuna kadar Avrupa’da konserler vermeye devam ediyor. Tur Ekim ayında başladı.
[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir