Dizi-Film

Yakın Plan: Robin Williams

[ad_1]

Sıcacık gülümsemesiyle çocukluğumuza dair anılarımızın bir parçası olmaya her zaman devam edecek olan efsane oyuncu Robin Williams, şayet hayatta olsaydı bugün 71. doğum gününü kutlayacaktı.

Hem komedilerde hem de dram filmlerinde yeteneğiyle göz dolduran Robin Williams, 21 Temmuz 1951’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Illionis eyaletinin Chicago şehrinde dünyaya geldi. Robin Williams, üniviersitede Siyaset Bilimi bölümünü bitirdi ve kariyerine oyunculukla başlamadı. Gençlik yıllarında gece kulüplerinde stand-up gösterileri yaptı ve 1987’de oynadığı “Günaydın Vietnam” adlı filmle dikkatleri üzerine çekti.

1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer alan Williams, Entertainment Weekly tarafından da Yaşayan En Komik Adam seçilmişti. Williams, kariyeri boyunca bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülü kazandı.

Arkasında, severek andığımız birçok film bırakan usta oyuncu 11 Ağustos 2014 tarihinde Tiburon, California’da bulunan evinde intihar etti.

Unutulmaz oyuncuyu rahmetle anıyor ve doğum gününü kutluyoruz. Gelin bu vesileyle Robin Williams’ın en sevilen filmlerine ve en unutulmaz karakterlerine birlikte göz atalım…

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir