Sylvester Stallone ile Yapımcı Irwin Winkler Arasında “Rocky” Gerginliği

[ad_1]

Rocky serisinin yıldızı ve senaristi Stallone, filmin fikri mülkiyet haklarına sahip olamamaktan yakınıyor.

Sylvester Stallone, 1976 yapımı efsane “Rocky” filminin ve 5 devam filminin hem yıldızı hem senaristiydi fakat ünlü yıldız, bu efsane serinin yartıcı hakkına sahip değil. Serinin yapımcısı Irwin Winkler’e seslenen Stallone, “haklarından geri kalanları kendisine vermesini” istiyor bu durumun çok acı verdiğini söylüyor. 

76 yaşındaki Stallone, kişisel Instagram hesabından Irwin Winkler’in yılan gövdeli ve ağzından bıçak çıkan bir çizimini paylaşrak şu ifadelerde bulundu: “Ülkenin en büyük sanatçılarından birinden, Rocky/Creed Yapımcısı IRWIN WINKLER’ın ÇOK Gurur verici bir portresi… AYRICA IRWIN, 47 yılı aşkın bir süredir ROCKY’yi ve şimdi CREED’i kontrol ettikten sonra, tüm haklar yalnızca senin çocuklarına kalmadan önce, en azından HAKLARIMDAN GERİ KALANLARIN bir kısmına sahip olmak istiyorum. – İnanıyorum ki bu 93 yaşındaki beyefendiden adil bir jest olacaktır. Bu çok acı veren bir konu ve ruhumu kemiriyor çünkü çocuklarıma Rocky’den birşeyler bırakmak istiyorum…

Rocky serisinin hakları Stallone için uzun zamandır bir çekişme noktasıydı. Ünlü aktör, o zamanlar fikri mülkiyet hakları konusunu çok fazla zorlamadığını çünkü dönemin işl ahlakının bunu gerektirdiğini söylemişti. 2019’da Variety’de yer alan bir haberde, Winkler’ın Stallone’un serideki hissesinden memnun olmadığını öğrendiğinde şaşırdığı belirtildi.

Winkler’a göre Stallone’nin kazancı peşin ücretlerle ve filmin kazancından aldığı kar payıyla on milyonlarca doları buluyordu. Başka bir kaynak ise Stallone’un hem “Creed” hem de 2018 devam filmi için 10 milyon dolardan fazla kazandığını belirtti; Stallone her iki filmde de rol aldı ve yapımcılığını üstlendi. Stallone ise bu açıklamalara cevap olarak filmin telif haklarından en ufak bir paya bile sahip olmadığını, “para kazandın, neyden şikayet ediyorsun?” tavrının sinir bozucu olduğunu belirtti. 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Sly Stallone (@officialslystallone)’in paylaştığı bir gönderi


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir