Dizi-Film

Secret Invasion Finale Rekor Kıran MCU Bölümü

[ad_1]
Marvel hayranları arasında büyük heyecan yaratan “Secret Invasion” aslında birkaç yıl önce orijinal planıyla beyaz perdeye taşınacak bir film olarak duyurulmuştu. Ancak şimdi hikaye, orijinal planın aksine Disney+ dizisi olarak anlatılıyor ve bu heyecan sadece azalmakla kalmıyor, aynı zamanda Marvel evreninin en kötü eleştirilerini de alıyor. Seri finali eleştirileri ortaya çıktı ve haber o kadar kötü ki, “She-Hulk: Attorney at Law”ın düşük puanlarının bile önüne geçiyor.

Genel olarak, “Secret Invasion”, beklentilerinize bağlı olarak şimdiye kadarki en büyük MCU şovu veya en kötüsü olmuştur. Dizi eleştirmenlerden %57, izleyicilerden ise %62 gibi ortalama bir skor elde etti, ancak serinin sona erdiği doğrudan ilgili incelemelerden sadece bir kişinin çaba gösterdiği ifade ediliyor. Diğer incelemeler ise bunu bir hayal kırıklığı, aynı eski Marvel hikayesi ve Disney+ üzerinde yayınlanmış en zayıf Marvel dizisi olarak nitelendiriyor.

Bu, serinin başladığı şekle oldukça zıt bir durum teşkil etmektedir ve o incelemeler MCU tarihinde en iyileri olmasa da, kesinlikle kötü değildi. Bazıları diziye yavaş diyor ve yeterince aksiyon olmadığını iddia ediyor, ancak final, hikayeyi tipik Marvel patlamaları ve gösterişli dövüş sahneleriyle sonlandırdığında, herkes ondan daha çok nefret ediyor. Tüm bunlar, son bölümünde herhangi bir büyük görsel efektlerle dolu sahne olmadan tamamlanması gerektiğini gösteren “She-Hulk”ın noktalamasından sonra daha da ironik hale geliyor ve eleştiriliyor.

Marvel şovlarının veya filmlerinin incelemeleri konusunda, insanların genellikle üç kesimde toplandığı kesin bir görüntü var. Süper kahraman filmlerinin kocaman olması ve “orada görüp bildiğimiz” bir yığın olmasından şikayet edenler, ilk grupta yer alıyor. Bu grubun tam tersi, Marvel makinanın ürettiği her şeye doyamayan hayranlardan oluşuyor. Sonra, çeşitlilik, “uyanıklık” gibi küçük nedenlerle Marvel projelerini eleştirmek için harekete geçenler gibi nedenlerle projeleri tekmelemeyi misyon edinmiş üçüncü bir grup var.

Tabii ki, bu grupların dışında, MCU’ya dokunulmayan insanlar da var. Onlar, devam eden anlatıya bulaşmadılar ve Marvel’ın son teklifleri ve çoklu evrenin spaghetti-zaman çizelgesiyle sunduğu konuları takip etmek için herhangi bir neden bulamadılar. Marvel Studios tarafından yapılan bazı büyük filmler olsa da, onları sonsuz döngüye çekecek bir şeyin olması muhtemel değildir.

Marvel yorgunluğu hakkında birçok konuşma yapıldı ve birçok filmin gişe sonuçları tahmin edilmesi çok zor olsa da, Kasım ayında “The Marvels” ile Captain Marvel’ın yeniden beyaz perdeye dönmesi bekleniyor. Bu film, Mayıs ayında gösterime giren “Guardians of the Galaxy Vol. 3″e güçlü bir devam mı olacak, yoksa “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” gibi hayal kırıklığı mı yaratacak, bunu ancak bekleyerek öğrenebiliriz.
[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir