Dizi-Film

CEO, Barbie için devam filmleri ve Mattel Sinematik Evrenini başlatma hırsını gösterdi

[ad_1]
Mattel CEO’su Ynon Kreiz, yönetmen Greta Gerwig’in eleştirel ve ticari başarısının ardından bir Mattel sinematik evreninin ortaya çıkacağı Barbie devam filmlerini kafa karıştıran şekilde ima etti. Variety’ya konuşan Kreiz, stüdyonun şimdi Barbie devam filmlerinin yanı sıra oyuncak serisindeki diğer bebeklere yönelerek ve ilk Barbie filminde oluşturulan dünyayı genişleterek bir dizi yaratmayı düşündüklerini belirtti.

“Barbie markası birçok farklı yorumlamaya sahip bir markadır. Barbie’nin ürün serileri çok geniş bir markadır. Ana Barbie rakamının yanı sıra ailesi, evreninde etrafında birçok öğe bulunmaktadır. Çok zengin bir evrendir… Fırsatlara yönelik bakıldığında çok geniş ve esnek bir markadır.”

İlk Barbie filmi övgüler alıp gişede başarılı olunca, Mattel oyuncak sandığını karıştırıp bir sonraki yan ürünü bulma telaşına düşecek gibi görünüyor. Ancak, endişelenmeden önce, Kreiz izleyicilere her seferinde bir film yapacaklarını temin ediyor.

“Başlangıçta, hemen ikinci ve üçüncü film hakkında düşünmüyoruz. İlk filmi doğru bir şekilde yapın ve onu bir franchise’ın başarılı bir temsilcisi olarak büyük ekranda bir başarı haline getirin. Bunu başarılı bir şekilde yaparsanız, fırsatlar çok hızlı bir şekilde açılır.”

Barbie franchise’ı aslında Mattel için sadece başlangıçtır. Şimdi kendi Mattel sinematik evrenlerini planlayan Mattel, bu durumda da MCU olarak kısaltılır. Kreiz’in birçok film hayranını rahatsız edecek sözleriyle, stüdyoların “ambisyonlarının” büyük franchise’lar yaratmak olduğunu belirtiyor.

“Başarılı filmler, daha fazla filme katkıda bulunurlar. Amacımız, film franchise’ları yaratmaktır.”

Ve ambisyonları zaten başlamış durumda, Mattel şimdi en ünlü entelektüel mülklerini kullanarak 14 kadar film planlıyor. Bunlar, yapımcı Daniel Kaluuya’nın Barney filmi, Lily Collins’in başrolünü oynadığı Polly Pocket ve Lena Dunham’ın yazıp yönettiği bir Hot Wheels filmi, Vin Diesel’in başrolünde olduğu Rock ‘Em Sock ‘Em Robots, American Girl’e dayalı bir film, Masters of the Universe macerası ve “bir PG-13 gerilim filmi” olarak tanımlanan Magic 8 Ball filmi gibi diğerleri içerir.

Mattel bize hepsini atmalarından önce Barbie ile büyük bir başarı yakaladı. Greta Gerwig tarafından yönetilen ve Gerwig ve Noah Baumbach tarafından yazılan Barbie, Margot Robbie, Ryan Gosling, America Ferrera, Kate McKinnon, Issa Rae, Rhea Perlman, Alexandra Shipp, Emma Mackey, Dua Lipa ve Will Ferrell’in rol aldığı bir barbienin, varoluşsal bir krizden sonra gerçek dünyaya yolculuğunu takip ediyor.

Barbie, büyük övgüler alıyor ve şu anda eleştiri toplayıcı sitesi Rotten Tomatoes’ta %90 puan alıyor ve dünya genelinde 472 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Barbie, şu anda sinemalarda gösterimde.
[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir