Brendan Fraser’ın Heyecanlandıran Geri Dönüşü!

[ad_1]

90’ların efsane yıldızı Brendan Fraser’ın önümüzdeki dönemde izleyeceğimiz filmlerini masaya yatırdık…

Brothers

1990’lı yıllarda “Airheads”, “Encino Man” ve “Orman Kaçkını” gibi filmlerle yıldızı parlayan Brendan Fraser, 1999 tarihli “Mumya” filmiyle 90’lı yılların Hollywood’unun unutulmaz bir ismi olarak hafıza kazındı. Fraser, Stephen Sommers imzalı fantastik macera filminde başrolü Rachel Weisz ile paylaştı ve 2001’de devam filmi “Mumya Geri Dönüyor”da rol aldı.

2000’li yıllara kariyerinin zirvesindeyken giriş yapan Fraser, “A Quiet American”, “Looney Tunes: Maceraya Devam”, “Crash”, “Dünyanın Merkezine Yolculuk” gibi filmlerde rol aldı ve 2008’de “Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı” filmiyle bir kez daha Rick O’Connor olarak izleyici karşısına çıktı. 2009 yılında rol aldığı “Mürekkep Yürek” ise Fraser’ın rol aldığı son yüksek bütçeli film oldu. 

Bundan sonra Brendan Fraser’ın hayatında zorlu bir süreç başladı. Uzun bir boşanma sürecinin sonunda eşinden ayrılan aktör, artık Hollywood’un gözde isimlerinden biri değildi. Yıllık 600 bin doların üsütnde nafaka ödemesi gerekiyordu ve kendisine film teklifleri gelmiyordu. 

Ayrıca, 2018 tarihli GQ röportajında belirttiği üzere zorlu aksiyon sahnelerinde yaşadığı sakatlıkların bedeninde bıraktığı hasar da Brendan Fraser’ın kariyerinden önce sağlığına odaklanmasına neden oldu. Çoğunlukla dublör kullanmayan oyuncu, üçüncü Mumya filminden sonra bir dizi ciddi ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Bu dönemde magazin basını boş durmadı ve aktörünün değişen görünümü hakkında ağır eleştiriler yaparak, hali hazırda kötü durumda olan Fraser’ın geri çekilme kararını pekiştirdi.

Bütün bunların yanı sıra, Fraser’ın Amerikan Yabancı Basın Birliği (HFPA) tarafından kara listeye alınmış olma ihtimalini de unutmamak gerek. Fraser, GQ röportajında, Altın Küre ödüllerini veren ve Hollywood’da belirli bir ağırlığı olan HFPA’nın eski başkanı Philipe Berk tarafından 2003 yılında taciz edildiğini açıkladı. Aralarında “eğlenceli” bir şey geçtiğini ve Fraser’ın durumu çok abarttığını belirten Berk, HFPA’nın Brendan Fraser’ı engellediğini reddetse de Fraser 2003 yılında sonra Altın Küre’ye asla davet edilmediğini, belirli çevrelerden dışlandığını açıkladı ve bu dönem için “sessizlik sağır ediciydi” ifadesini kullandı. 

Uzun bir dönem, daha çok dizilerde küçük roller üstlenen Fraser’ın Hollywood’u tam anlamıyla terk ettiğini söyleyemeyiz ama muhteşem bir geri dönüş yaptığı kesin! 

[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir