Xiaomi Blockchain Karakter Geliştirmek İçin Patent Aldı • Coinkolik

[ad_1]

Akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri olan Xiaomi, orijinal dijital karakterlerin üretimi için blockchain teknolojisini kullanan bir patent başvurusunda bulundu.

Çin merkezli veri teknoloji şirketi Tianyancha‘ya göre, Sanal Karakter İşleme Metodu, Cihaz ve Depolama Ortamı adlı patent geçtiğimiz ocak ayında duyurulmuştu. Şirket kısa süre içinde bahsi geçen bu patenti almak için çalışmalara başladığını belirtti.

Xiaomi Blockchain Teknolojisine Ağırlık Verecek

Blockchain verimli özellikleri ve merkeziyetsiz doğası sayesinde birçok şirketin yeni ürün tasarımlarında yer almaya başlıyor. Yapılan açıklamaya göre patentte yer alan farklı gen dizilim teknolojisi ile farklı görüntülere sahip sanal karakterler üretebiliyor.

Xiaomi Blockchain

Dünyanın en büyük akıllı telefon ve teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, sanal karakterler oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla blockchain teknolojisini nasıl kullanacağını bahseden bir açıklamayı yayımladı.

Yayımlanan açıklama şu şekilde;

Blockchain teknolojisinin şeffaflık ve merkeziyetsizlik özelliklerinin kombinasyonu, sanal karakterlerin benzersiz, kopyalanamaz ve yok edilemez olmasını sağlamak için kullanılacak.

Şirketin bu teknolojiyi metaverse alanında da kullanması muhtemel gözüküyor. Ancak şimdilik bu konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Son olarak bu gelişmenin Xiaomi’nin kripto para dünyasına ilk girişi olmadığını da belirtelim. 2018 yılında Crypto Rabbits isimli token koleksiyonunu kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Ancak proje başarısız olunca terk edildi.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir