Terra Kurucu Ortağının Evine Baskın Yapıldı • Coinkolik

[ad_1]

Güney Koreli yetkililer, Terra kripto para biriminin çöküşündeki dolandırıcılık iddialarını gün yüzüne çıkarmak için soruşturmalarına devam ediyor.

Terra Kurucu Ortağının Evini Savcılar Bastı

Güney Kore’de ortaya çıkan haberlere göre Terrafrom Lab’ın kurucu ortağı Daniel Shin’in Seul’deki evine geçtiğimiz gün savcılar tarafından baskın yapıldı.

Sızdırılan raporlara nazaran TerraUSD (UST) stablecoin’in çöküşüne sebep olan şeyin dolandırıcılık olmasından dolayı tekrardan kapsamlı bir soruşturma yapıldı.

Geçtiğimiz mayıs ayında Terra coin grafikte tabiri caizse dibi gördü. Yine mayıs ayında Güney Kore merkezli LUNA yatırımcıları Terraform Labs ve kurucu ortak Do Kwon‘a dolandırıcılık ve yerel menkul kıymetler yasalarının ihlali iddiasıyla şikayette bulundular.

Terra Kurucu Ortağı

Daniel Shin’in haricinde bu hafta içinde Bithumb ve Upbit dahil olmak üzere büyük Güney Koreli kripto borsaları yetkililer tarafından baskın düzenlendi. Geçtiğimiz ay Luna çatısı altındaki ve eski çalışanlar da dahil olmak üzere herkese savcılar tarafından seyahat yasağı getirildi.

Aynı zamanda Terra kurucu ortağı Do Kwon’un vergi kaçakçılığı hakkında da söylentiler ortaya çıktı ve bahsi geçen bu iddia da araştırılıyor. Son olarak bahsi geçen kripto para biriminin kurucu ortaklarının hem Daniel Shin hem de Do Kwon’un Singapur’da ikamet adresi bulunuyor. Fakat orada ikamet edip etmedikleri henüz belli değil.

Son olarak Terra demişken durumuna bir göz gezdirelim. CoinGecko verilerine göre; haberin yazıldığı anda Terra (LUNC) 0,00010318 dolardan işlem görüyor.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir