Tayvan’dan Kredi Kartı ile Kripto Satın Almaya Engel • Coinkolik

[ad_1]

Tayvan’daki mali departman yetkilileri, bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınmasını yasaklamak istiyor.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan haberlere göre, Tayvan‘daki mali departman yetkililerinin bankalardan kredi kartları ile kripto para satın alınması gündeme gelmişti. Tayvan Mali Denetleme Komisyonu, bu ayın başlarında bankacılık sektörü birliğine ilişkin bir rapor yayımladı. Yayımlanan bildiriye göre, bankaların kredi kartlarından sanal varlık satın alma hizmetinin durdurulması isteniyor.

Tayvan’da Kredi Kartları ile Kripto Para Satın Alımı Yasaklanabilir

Hong Kong’da bulunan dijital medya platformu Forkast‘a göre, Tayvan‘da kredi kartları ile kripto para alımının önüne geçilmek isteniyor. Ülkede geçen temmuz ayında da kripto para birimi hizmet sağlayıcıları için kara para aklama ile mücadelede belirli kurallar, faaliyete geçmişti.

Bahsi geçen yasaklamayı planlayan yetkililer, kredi kartlarının tüketim için bir ödeme aracı olarak kullanıcılara hizmet vermesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden belirsiz bir ticarette kart kullanmaya izin verilmemesi isteniyor.

Yetkililer, kredi kartı kullanıcılarına getirilen yeni kurallara ayak uydurmaları ve çeşitli düzenlemeler yapmaları için üç aylık bir zaman tanıdı.

Son olarak Tayvan bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde çalışmalarına son derece yoğunlaşmış durumda. Hatta haziran ayında birkaç prototip ile teknik simülasyonlardaki denemelerini tamamladı.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir