Coin Haberleri

Solana Beklenmedik Büyüme Elde Etti! • Coinkolik

Geçtiğimiz gün CoinMarketCap resmi Twitter hesabından bir tweet paylaştı. Tweete göre Glassnode ve The Block’tan alınan veriler, geçtiğimiz yılın başından itibaren Solana ağındaki aktif cüzdanların bugüne kadar yüzde 58’lik bir artış yaşadığını gösteriyor. Piyasadaki genel düşüşe karşın Solana, hızlı bir şekilde rakip blokzincirlerini geride bıraktı.

Solana Cüzdanlarında Yüzde 58’lik Artış Yaşadı

CoinMarketCap tarafından paylaşılan bilgilere göre Solana ağındaki yeni günlük aktif adreslere ait rakamların ayı piyasası süresince durmaksızın kullanıcı tabanlı büyüme elde ettiği dikkatlerden kaçmadı.

Solana ağındaki yeni kullanıcılar, bu hafta yavaş yavaş 240.000 kullanıcıya düşmeden önce; geçtiğimiz mayıs ayını 400.000’in üzerinde kapattı. Bu veriler doğrultusunda karşılaştırma yapacak olursak; 2021 yılının aralık ayında her gün 150.000-170.000 seviyelerinden günümüzde 400.000’e sıçramasını aslında büyümenin göstergesi olarak adlandırabiliriz.

Solana

Günlük aktif cüzdanlar, geçtiğimiz ay 32 milyonun üzerine çıktı. Mayıs ayında da 37 milyonun üzerindeki kullanıcılar ile zirveye çıkmıştı. 2022’nin ilk dört ayında Solana’da ortalama olarak 20 milyonun üzerinde aktif bir kullanıcı olduğunu görebiliriz.

Fakat maalesef ki bu tırmanma kilitli toplam değeri (TVL) kapsamıyor. Solana ağındaki kilitli toplam değer, bu hafta 2.9 milyara düştü. Mayısta bu 6 milyon dolar seviyesindeydi. Solana TVL, 2021 Aralık ayında 14 milyar dolar gibi bir miktara ulaşmıştı.

Son olarak Solana’nın yerel SOL token’ı, artan aktif cüzdan kullanımı ile doğru orantıda büyüme sağladı. SOL, geçtiğimiz hafta yüzde 34 arttı. Piyasadaki genel düşüşe ve iniş çıkışlara rağmen haziran ayında yüzde 30 yükseldi. Son zamanlarda sürekli düşüşünü izlediğimiz BTC ise yüz güldürüyor. BTC’de geride bıraktığımız haziran ayında yüzde 14’lük bir yükseliş gördük.

İlerleyen zamanlarda Solana ağında aktif adres sayısının artmaya devam edip etmeyeği hakkında şimdilik net bir şey söylemek zor. Çeşitli veriler ve bilgiler sunulduğunda sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir