SEC, Dokuz Kripto Parayı Menkul Kıymet Olarak Listeledi • Coinkolik

[ad_1]

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dokuz kripto parayı menkul kıymet olarak nitelendirdi.

SEC, Coinbase’de menkul kıymetler olduğunu dile getirerek, dokuz kripto parayı işaret etti. Bu, eski bir Coinbase çalışanını ve diğer iki kişiyi elektronik dolandırıcılıkla suçlayan bir dosyada yer aldı.

SEC’in işaret ettiği kripto paralar AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX ve KROM. Bu kripto paraların her birinin insider trading ile bağlantılı olduğu ifade edildi.

SEC, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu suçlamalarla ilgili mesajımız açık: Dolandırıcılık dolandırıcılıktır. Blokzincirinde veya Wall Street’te gerçekleşmesi fark etmez.

Bu, SEC’in belirli kripto para birimlerini menkul kıymet olarak nitelendirdiği üçüncü örnektir.

SEC eski başkanı Jay Clayton, geçmişte Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. Benzer biçimde mevcut SEC Başkanı Gary Gensler de aynı ifadeleri kullandı.

Coinbase Yanıt Verdi

Coinbase, SEC başvurusuna yanıt verdi. Borsa, ABD’deki yasaların dijital dünyaya ayak uydurmadığını ve düzeltilmesi gerektiğini söyledi.

“Menkul kıymet olan kripto varlıklar, güvenli ve verimli uygulamalarla rehberlik edilmesi için güncellenmiş kurallara ihtiyaç duyar. Menkul kıymet olmayan kripto varlıklar, bu kuralların dışında kalmanın kesinliğine ihtiyaç duyar”


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir