Coin Haberleri

Metaverse Gayrimenkul Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak • Coinkolik

[ad_1]

Technavio’nun yayımladığı bir rapora göre 2021’den 2026’ya kadar metaverse satışları 5 milyar dolar artacak. Küresel pazar araştırma şirketlerinden biri olan Technavio’nun yayımladığı bir rapora göre önümüzdeki 4 yılda metaverse emlak piyasasının pazara ilginin artması ve kripto paralara olan popülerliğinin etkisiyle yıllık yüzde 61.74 oranıyla 5.36 milyar dolar büyümesi bekleniyor.

Metaverse odaklı çalışmalar artarken bir araştırma raporu da Technavio’dan geldi. Technavio’nun raporuna göre yaklaşık 4 yıl içerisinde metaverse pazarının 5 milyar dolar büyümesi öngörülüyor. Bu büyümenin yüzde 41’inin ise Kuzey Amerika üstleneceği belirtiliyor. Yayımlanan raporda ek olarak birçok büyük markanın satın alınan araziyi reklam ve tanıtım amaçlı kullandığı için daha fazla araziye sahip olunması da bir trend haline gelebileceği yer alıyor.

Metaverse Gayrimenkul

Ancak fiyatlardaki bu belirsizlik, metaverse pazarının büyümesinin önüne büyük engel olarak çıkıyor. Sanal arsa fiyatlarının bir değer biçilmesi gerçek hayattaki gibi eş değer olmuyor. Gerçek hattaki gibi fiyat biçilmesine nazaran metaverse, büyük ölçüde alıcının görüşlerine bağlı. Bu durum da ister istemez piyasada iniş çıkışa ve durgunluğa sebep oluyor.

Rapora göre, Covid-19 salgının tüm dünyayı kasıp kavurması ve insanların işlerini evden yürütmelerini zorlamasıyla beraber VR/AR platformlarına gösterilen ilgi, otomatikman metaverse piyasasını da hızlandırdı. Ayrıca Nike, Meta ve Microsoft gibi dev şirketleri sanal dünyaya yani metaverse alanına girdikçe doğru orantılı olarak metaverse gayrimenkul piyasasını hızlandıracak.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir