Coin Haberleri

Gelirini Ukrayna’ya Bağışladı • Coinkolik

[ad_1]

Finlandiya yetkileri geçtiğimiz aylar boyunca devletin hibesine eklenen Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini sattı. Devlet satılan bu kripto paraların gelirlerini Ukrayna’ya bağışladı.

Finlandiya Yaklaşık 46.5 Milyon Euroluk BTC Sattı

BTC

Geçtiğimiz saatlerde Finlandiya’nın resmi web sitesinde yapılan açıklama şöyle;

“1889,1 Bitcoin (BTC) satıldı ve bunlardan devlet için satış geliri yaklaşık 46,5 milyon Euro’ya ulaştı. Gümrük ve uyuşturucu suçlarının soruşturulmasıyla bağlantılı olarak Bitcoin’lere el koydu. Gümrükte, şu anda gerçekleştirilmiş olanlara ek olarak, yasal olarak yaklaşık 90 BTC bulunuyor. Gümrük, diğer sanal para birimlerini de devraldı, ancak davaların ön soruşturması devam ettiği için para birimleri veya miktarları daha ayrıntılı olarak açıklanmayacak.”

Finlandiya Gümrük ajansı resmi Twitter hesabından devletin hibesine geçen kripto paraları sattığını kamuoyuna sundu. Finlandiya ayrıca elinde 90 adet BTC olduğun, bunun yaklaşık 2 milyon dolarlık bir bütçesi olduğunu fakat davaların soruşturmaları olduğu için satmayacağını duyurdu. Ayrıca diğer kripto para birimlerinden de olduğunu fakat net bir şey açıklamayacağını da belirtti.

Gümrük dairesi sözcüsü Decrypt’e birtakım açıklamalarda bulundu; “Fin Gümrüklerinin bildiği kadarıyla toplam satış geliri Ukrayna’ya bağışlanacak. Bağış bu yaz ikinci ek bütçede Finlandiya Parlamentosu tarafından zaten onaylanmıştı.”

Son olarak BTC demişken durumuna bir göz gezdirelim. CoinGecko verilerine göre; haberin yazıldığı anda Bitcoin 22.800,70 dolardan işlem görüyor.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir