Celcius’a “Kayıtsız Menkul Kıymetler” Davası • Coinkolik

[ad_1]

Kripto para ticareti üzerine finansal hizmetler sağlayan Celsius (CEL) için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) eyaleti New Jersey’de toplu dava açıldı.

Celsius Müşterileri Aldattığı Gerekçesiyle Dava Edildi

12 Haziran’da “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle tüm müşteri işlemlerini durduran ve 14 Temmuz’da iflas dilekçesini veren Celcius şirketinin CEO’su ve icra direktörleri; kayıtsız menkul kıymetlerinin satışından gelir etmekle ve borsa yasası hükümlerinin ihlal etmekle suçlanıyor.

Daha önce kripto borç veren Celsius’un avukatları, şirketin 5 milyar dolara yakın alacağı bulunan yarım milyon yatırımcı olduğunu açıklamıştı. 9 Şubat 2018 ile 13 Temmuz 2022 arasında CEL tokenlerini satın alan tüm yatırımcıların adına yeni bir dava daha açıldı.

ABD hukuk firması Bragar Eagel & Squire P.C. tarafından hazırlanan dosyada;

Celsius CEO’su Alexander Mashinsky ve icra direktörleri Shlomi Leon, David Base ve Alan Jeffrey Carr’ın kayıtsız menkul kıymetleri satarak Menkul Kıymetler Yasası hükümlerine uymadığı iddia ediliyor. Ayrıca davalıların söylediğine göre Celsius, perakende yatırımcıları aldatmayı yönelik davranışlarda bulundu. Borsa Yasası hükümlerini ihlal ettiği söylenen Celsius, müşterilerin suni olarak şişirilmiş fiyatlarla Celsius Finansal Ürünlerini satın almalarına neden oldu.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir