Artık Kripto Para Uzun Vadeli Yatırım Olarak Görmüyor • Coinkolik

[ad_1]

Bazı yatırımcılar, uzun vadede kazançlarını artırmak için tercihlerini kripto para olarak belirlemişlerdi, ancak artık bu seçeneğin eski çekiciliği kalmamış gibi görünüyor.

Tüketici finans hizmetleri şirketi Bankrate’nin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kriptoya ilgi konusunda birtakım değişikliklerin olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bankrate’nin onuncu yıllık çalışmasında bazı veriler paylaştı.

Kripto Para Eski Güveni Sağlamıyor Olabilir

Kripto Para

Bankrate, Amerikalıların uzun vadede zengin olmak için tercih ettiği yolları anket halinde belirledi ve bu çalışmayı 20 Temmuz’da paylaştı. Yukarıdaki gördüğünüz görselde anket sonucundaki verilere göre kripto para maalesef ki beklenenden çok dipte kaldı.

Spesifik olarak bahsi geçen araştırmaya katılan 1.025 kişinin sadece yüzde 6’sı, uzun vadeli birincil yatırımları olarak kripto para birimini tercih etti. Bu rakam oldukça düşük, neden diye sorulacak olursa geçtiğimiz yıl dijital para varlıklarını tercih eden yüzde 92 idi. Bir yıl içinde altcoin’lere ve sanal dövizlere gösterilen ilgi, yüzdelik dilimle bakacak olduğumuzda; yüzde 86’lık düşüş gerçekleşti.

Sağlanan yatırım alternatifler arasında en üstten başlayacak olursak; gayrimenkul, hisse senedi, tahvil, altın, diğer değerli madenlere yatırım ve en sonda kripto para yer alıyor.

Geride bıraktığımız birkaç ay içinde sanal döviz piyasası, çoğu para biriminin değerlerinin düşmesi ve büyük yatırımcıların iflas eşiğine gelmesi aşağı yönlü bir sarmal içindeydi; ancak, piyasa son zamanlarda geçtiğimiz haftadan itibaren yeniden yukarı doğru çıkma belirtileri gösterdi.


[ad_1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir